E-ticaret

E-Ticaret sitesi nasıl yapılır?

Günümüzde en fazla yatırım alan sektörlerden birisi olan e-ticaret, en fazla rekabetin olduğu sektör olarak gözümüze çarpmakta. Son yıllarda artan online satışlar ile birlikte bir çok esnaf kepenk kapatarak online ortamlarda satış yapmaya başladı. Peki e-ticaret nasıl yapılır? İşte detaylar…

E-ticaret yapmak, e-ticaret ile satış yapmak kavramları günümüzde internette en çok arama yapılan sorgulardan bir tanesi. Bu sektöre daha önce girmemiş ve ilk kez başlayacak olanlar için e-ticaret nasıl yapılır adlı yazımız ile sizlerle beraberiz. Yeni başlayanlar için e-ticaret nasıl yapılır, neler gereklidir gibi sorularınızı bu yazılarda cevaplayacağız.

Sektör araştırması yapmalı ve kararınızı vermelisiniz

E-ticaret sektöründe en önemli kısımlardan bir tanesi şüphesiz satış yapacağınız sektörü seçmenizdir. Bunun için ciddi bir sektör araştırması yapmalı ve ne ürünleri satacağınızın kararını bir an önce vermeniz gerekmektedir.

İnternet sitesi kurmalı ve bunun içinde bir alan adı ve hosting sahibi olmanız gerekmektedir

E-ticaret sektörüne yeni giriş yapacak kişiler için ilk aşamanız şüphesiz kendi internet sitenizi oluşturmak olacaktır. İnternet sitenizi oluşturabilmeniz için internet üzerinde alan adı satışları yapan firmalardan birisine girerek orada internet sitenizin adını sorgulatmalı ve daha önce bu alan adı kaydedilmedi ise kaydetmeniz gerekmektedir. Aldığınız alan adının güvenliği ve bir çok bunun gibi özellikleri için sitenizi barındıracağınız bir hosting almanız gerekmektedir. Bu noktada alan adı ve hosting firmaları oldukça fazla olmakla beraber internet üzerinde size en uygun geleni ve siteniz için uygun olan paketi seçmeniz gerekmektedir.

Alan adı ve hosting kısmını tamamlamanız ile birlikte artık e-ticaret site kurma rehberinin ilk önemli olan iki aşamasını bitirmiş oluyorsunuz.

Sitenize uygun bir tema seçimi ile sitenizin görünümünü halletmelisiniz

Alan adı ve hosting işlemlerini tamamladıktan sonra siteniz için internette yer alan ücretli, ücretsiz e-ticaret temalarına göz atarak bunu sitenize kurmanız ve sitenize girecek olan müşterilerinize hitap edecek bir site görünümü oluşturmanız gerekmektedir.

E-Ticaret nasıl yapılır? adlı içerik rehberimizin ilk kısmını burada tamamlıyor ve sonraki E-ticaret nasıl yapılır? adlı yazılarımızda ise bu rehberin devamını sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bunlarıda Sevebilirsiniz
E-Ticaret sitelerinde SEO çalışmalarının önemi
E-Ticaret nedir?
5 Yorum
 • Dogukan Akbaba Oca 7,2020 at 18:15

  Çok faydalı bilgiler, devamını bekliyoruz…

  • Şahin Nazlı Oca 7,2020 at 12:36

   Çok teşekkür ederiz Doğukan bey inşallah devamı gelecektir

 • Kaan Oca 7,2020 at 09:22

  Ben ekolayticaret paketlerinizden yararlanmış biri olarak sizi işin uzmanı ilan etmek istiyorum herkes faydalanmalı

 • Muhammed Emin Ayar Oca 6,2020 at 17:53

  Önerdiğiniz bir altyapı var mı? Ücretsiz olanardan

 • Yasemin Oca 6,2020 at 13:53

  Gerçekten çok aydınlatıci bir yazı olmuş. Benimle irtibata geçerseniz sevinirim

Bir Yorum Bırakın

Yorumunuz*

İsminiz*
Websiteniz